V roku 2020 sme predstavili dva nové nástroje webovej aplikácie gpexe určené na profilovanie hráčov. Presnejšie, otestovať ich bez toho, aby sme ich testovali. Paralelne s profilom zrýchlenia a rýchlosti sme implementovali profil metabolického výkonu podľa rovnakého konceptu „in-situ“, teda vychádzajúc z údajov z tréningov a zápasov.

Titulok

Systémy GPS sú masívne rozšírené vo vonkajších tímových športoch a umožňujú získať veľké množstvo KPI na monitorovanie a interpretáciu fyziologických dôsledkov v športe. Vzhľadom na dedičstvo z fyziológie a skúsenosti z iných športov sa zdá byť zaujímavé preskúmať potenciálny prínos rozloženia intenzity v priebehu času. Cieľom tohto článku je prezentovať metodiku na vytvorenie metabolického profilu tímu, hráčov alebo jedného stretnutia na základe niekoľkoročného experimentovania s profesionálnymi futbalistami a navrhnúť niektoré aplikácie.

Úvod

Externá intenzita tréningu sa už nejaký čas používa na sledovanie cvičebného tréningu, rehabilitačných programov alebo úrovne kondície. V závislosti od skúmaného športu bolo vyvinutých mnoho prístupov na kvantifikáciu intenzít tréningu na základe rýchlosti, srdcovej frekvencie, laktátu, výkonu alebo spotreby kyslíka. Vďaka technologickým zlepšeniam, ku ktorým došlo v priebehu posledných desaťročí, je v súčasnosti možné takéto premenné monitorovať počas zápasu alebo tréningu pomocou prenosných zariadení, akými sú GPS, inerciálny senzor alebo LPS systémy. Tieto vylepšenia v kombinácii s aktualizáciami herných predpisov, ktoré umožňujú ich použitie počas oficiálnych súťaží, umožňujú zhromažďovať obrovské množstvo údajov, čím pomáhajú vedcom a trénerom hlbšie porozumieť atletickej kondícii hráčov. napriek tomu Veľká flexibilita týchto prenosných zariadení spolu s obrovským množstvom dostupných prístupov často kladie na športových vedcov súbor zložitých rozhodnutí. Prvým z nich je výber vhodnej metriky, samozrejme vrátane meracieho zariadenia a nastavenia samotných metrík (rýchlosť, srdcový tep, výkon), ako aj ich relevantnosti, platnosti a spoľahlivosti. Druhým dôležitým bodom je identifikácia jasného cieľa vyšetrovania (objem tréningu, riziko zranenia, úroveň kondície atď.). Napokon tretím rozhodujúcim bodom je výber analytických nástrojov s cieľom urobiť zozbierané údaje užitočné vzhľadom na očakávaný cieľ. Prvým z nich je výber vhodnej metriky, samozrejme vrátane meracieho zariadenia a nastavenia samotných metrík (rýchlosť, srdcový tep, výkon), ako aj ich relevantnosti, platnosti a spoľahlivosti. Druhým dôležitým bodom je identifikácia jasného cieľa vyšetrovania (objem tréningu, riziko zranenia, úroveň kondície atď.). Napokon tretím rozhodujúcim bodom je výber analytických nástrojov s cieľom urobiť zozbierané údaje užitočné vzhľadom na očakávaný cieľ. Prvým z nich je výber vhodnej metriky, samozrejme vrátane meracieho zariadenia a nastavenia samotných metrík (rýchlosť, srdcový tep, výkon), ako aj ich relevantnosti, platnosti a spoľahlivosti. Druhým dôležitým bodom je identifikácia jasného cieľa vyšetrovania (objem tréningu, riziko zranenia, úroveň kondície atď.). Napokon tretím rozhodujúcim bodom je výber analytických nástrojov s cieľom urobiť zozbierané údaje užitočné vzhľadom na očakávaný cieľ.

“Ako získať individuálny profil metabolickej sily (MPP) zvážením konkrétneho časového obdobia normálneho tréningu?”

Celý článok je dostupný pre všetkých používateľov gpexe v sekcii „Dokumenty“ gpexe akadémie.

Publikované na SportPerfSci

Autori

Johan Cassirame,¹ ² ³ Maxime Coulerot, ⁴ Christophe Manouvrier, ⁴ Cristian Osgnach , ⁵ Pietro Enrico di Prampero ⁶

https://sportperfsci.com/metabolic-power-profile-in…/

¹ Univerzita Bourgogne Franche-Comte, Laboratórium C3S (Spoločnosť pre zdravie športu v oblasti kultúry; EA 4660), Katedra športu a výkonnosti, UFR STAPS, 31 Chemin de l’Epitaphe, 25000 Besan ̧c on, Francúzsko

² EA 7507, Laboratoire Performance, Sant é , M é trologie, Soci ́e t ́e , Reims, Francúzsko

³ Mtraining, R&D Division, 25480 Ecole Valentin, Francúzsko

⁴ Universityof Picardie, Allée Paschal Grousset 80025 Amiens, Francúzsko

Exelio srl, Katedra športovej vedy, Udine, Talianskoof Udine, Katedra lekárskych a biologických vied, Udine, Taliansko

Ďalšie referencie:

https://www.gpexe.com/…/players-profiling-the…/
VIDEOCOM Štancel s.r.o - 987
Verified by MonsterInsights